1 октомври - Ден на отворените врати в Университетската библиотека "Св. Климент Охридски"

ЗАПОВЯДАЙТЕ!

otvoreni_vrati_site.png
Втора книга в Университетската библиотека, подписана от Нобелов лауреат

mo_yen_thumb.jpgНа тържествена церемония в Аулата на Алма матер на 27 септември 2014 г. Мо Йен – една от най-знаковите фигури на съвременната китайска литература, бе удостоен с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Софийския университет „Св. Климент Охридски”.
Посещение на Н.В.Пр. Монсеньор Жан-Луи Брюге в Университетската библиотека

msgr_brugues_1.jpgВ периода 20-25 септември 2014 г. гост на Софийския университет “Св. Климент Охридски” бе Н.В.Пр.   Жан-Луи Брюге – архивист и библиотекар на Светата Римска църква.
„Зографска електронна научно-изследователска библиотека” в Университетската библиотека

zograph_monastery_1.jpg
На 30 юни 2014 г.  между Зографската света обител „Св. вмчк Георги” и Софийския университет „Св. Климент Охридски” бе сключен договор за сътрудничество, според който в Университетската библиотека се открива филиал на дигиталния манастирски архив – „Зографска електронна научно-изследователска библиотека”.  Така Алма матер става единствената институция в България, на която Зографският манастир предоставя достъп до цифровизираното си книжовно богатство.
Университетската библиотека получи дарение от посолството на Грузия

georgia_1.jpgНа 27 юни 2014 г. директорът на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” д-р Анна Ангелова се срещна с Н. Пр. г-н Зураб Беридзе - посланик на Република Грузия в София и г-жа Ирина Яшагашвили - съветник в посолството.
Университетската библиотека гостува на Националния музей „Земята и хората

zih_1.jpgВ рамките на честването на Деня на дарителя, на 19 юни 2014 г. в музея „Земята и хората” бе открита гостуващата изложба „Първият геолог на България”, посветена на проф. Георги Н. Златарски - основоположник на геоложката наука, един от първите преподаватели по естествени науки в Софийския университет, несменяем титуляр на Катедрата по геология, декан на Физико-математическия факултет, два пъти ректор на Алма матер, действителен член на Българското книжовно дружество, основател и първи председател на Българското природоизпитателно дружество.
Университетската библиотека гостува на Народната библиотека „Иван Вазов” - Пловдив

lib_plovdiv_1.jpgНа 17 юни 2014 г. в централното фоайе на Народната библиотека „Иван Вазов” в Пловдив бе представена гостуващата изложба „Руският екслибрис в библиотеките по света”, посветена на творчеството един от световните майстори на книжния знак – Герман Ратнер.
Ново библиофилско издание във фонда на Университетската библиотека

a_donchev_1.jpgПо повод 50-годишния юбилей на прочутия роман на акад. Антон Дончев „Време разделно”, на 11 юни 2014 г. в Софийския университет бе представено негово ново подобрено издание, излязло с подкрепата на фондация „Братя Василеви”.
Пробен достъп до базите данни CABI

cabi.jpgОт 1.06. до 31.07.2014 г. стартира пробният достъп до базите данни CABI.
Благодарствено писмо от семейството на Яна Колчагова

debra_1.jpgВ знак на нашата признателност и благодарност за моралната и материална помощ, както и за подкрепата, която сте ни оказвали в трудните дни.
Отиди на страница  [1] 2 3 4 5 6 7 8

Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" 2014