Представяне на поетичната книга „Думи насъщни” на Мария Бегова

begova_text_1.jpgСред пъстра и многобройна публика в зала „Акад. Стоян Аргиров” на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” на 4 февруари 2015 г. бе представена първата самостоятелна поетична книга на Мария Бегова - „Думи насъщни”. „Гледайки ви, сякаш виждам живота си – толкова сте различни и от различни периоди”, обърна се тя към гостите си – много от които близки и по-далечни приятели, колеги от библиотеката на Алма Матер и Центъра за източни езици и култури, в които тя работи дълги години.
Изложба: "110 години международен книгообмен в Университетската библиотека"

knigoobmen_thumb.jpgНа 4 февруари 2015 г. в централното фоайе на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” бе открита юбилейната изложба “110 години международен книгообмен в Университетската библиотека”.
Изложба: „Киното е двуостро оръжие"

pavel-vejinov_1.jpgВ периода 27.01 – 27.02.2015 г. в библиотека “Филологии” на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” може да разгледате изложбата „Киното е двуостро оръжие“, посветена на романа „Нощем с белите коне“ и повестта „Бариерата“ от Павел Вежинов и техните визуални адаптации.

Заповядайте!
Премиера на четири нови заглавия на Университетското издателство "Св. Климент Охридски"

new_book.pngНа 15 януари в Университетската библиотека „Св. Климент Охридски” се състоя премиерата на четири нови издания на Университетското издателство от поредиците „Нова проза”, „Нова поезия” и „Съвременна българска поезия”.

В периода 20.10.2014 г. – 31.01.2015 г. Университетската библиотека предоставя свободен достъп до две от най-големите колекции от електронни книги на EBSCO

ebsco.jpgeBook Academic Collection - Над 132 000 заглавия на водещи университетски издателства, обхващащи широк спектър от академични дисциплини – езикознание, литературознание, изкуства, икономика, бизнес, инженерни науки, технологии, медицина, образование, обществени науки, политически науки, религия, сценични изкуства, философия и др.
Реновираната библиотека "Математика и информатика" бе официално открита

math.jpgНа 15 декември бе официално открита реновираната библиотека „Математика и информатика” – филиал на Университетската библиотека „Св. Климент Охридски”.
Премиера на сборника „Огуст Стриндберг и ХХІ век”

strindberg_potrait.jpgНа 10 декември 2014 г. Университетската библиотека бе домакин на премиерата на сборника „Огуст Стриндберг и ХХІ век”, издаден от Катедрата по германистика и скандинавистика към Факултета по класически и нови филологии на Софийския университет с финансовата подкрепа на Шведския институт, Стокхолм.
Модул "Информационна грамотност за докторанти"

info_gramotnost_doktoranti.jpg
Кампания за насърчаване на академичното четене

logo.pngОт ноември 2014 г. до май 2015 г. стартира кампанията за насърчаване на академичното четене. Месечно се гласува за 5 книги по определена тема и един от участниците, селектиран чрез томбола, получава книга, свързана с темата.
Изложба: „Първостроителят”

balan_tekst_1.jpgВ рамките на Климентовите дни в Софийския университет, на 26 ноември 2014 г. в Университетската библиотека бе открита юбилейната изложба „Първостроителят”, посветена на 155-годишнината от рождението на акад. Александър Теодоров-Балан  – първи ректор на Висшето училище и основоположник на Университетската библиотека.
Отиди на страница  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" 2014