Откриване на библиотека „Класическа филология”

clasic_anons.jpgВ рамките на Климентовите дни в Софийския университет „Св. Климент Охридски”, на 24 ноември 2014 г. се състоя тържественото откриване на библиотека „Класическа филология”. Зала 187, в която се помещава библиотеката, е преустроена благодарение на дарението на възпитаника на Факултета по класически и нови филологии Илко Минев, живеещ в Бразилия от 1970 г., и със средства на факултета.
Честит патронен празник!

kliment.jpgУниверситетската библиотека "Св. Климент Охридски" поздравява преподавателите, студентите, колегите и своите читатели с патронния празник на Софийския университет!
Изложба: „Първостроителят”

balan.jpgВ рамките на Климентовите дни в Софийския университет, на 26 ноември 2014 г. (сряда) от 16.30 ч. в Университетската библиотека ще се открие юбилейната изложба „Първостроителят”, посветена на 155-годишнината от рождението на акад. Александър Теодоров-Балан  – първи ректор на Висшето училище, несменяем титуляр на Катедрата по българска и славянска литература  и основоположник на Университетската библиотека.

Заповядайте!
Ново работно време за Централна университетска библиотека и библиотека "Студентски град"

working_hours.jpgУважаеми читатели,

Уведомяваме Ви, че Централната университетска библиотека и филиална библиотека "Студентски град" са с ново работно време.
Пробен достъп до Maney Publishing

maney_logo.jpgВ периода 4.11.2014 г. до 4.01.2015 г. Университетската библиотека предоставя пробен достъп до три колекции от електронни списания на Maney Publishing:
Свободен достъп до електронната база The Royal Society of Chemistry

rsc-logo.jpgВ периода 1.11.2014 г. – 31.12.2014 г. Университетската библиотека предоставя свободен достъп до електронната база The Royal Society of Chemistry.
Свободен достъп до Cambridge Journals Online Full Collection

cambridge.pngВ периода 1.11.2014 г. – 30.11.2014 г. Университетската библиотека предоставя свободен достъп до Cambridge Journals Online Full Collection.
Месец ноември е посветен на модула "Учебни ресурси"

uchebni_resursi.jpg
В периода 20.10.2014 г. – 20.12.2014 г. Университетската библиотека предоставя свободен достъп до две от най-големите колекции от електронни книги на EBSCO

ebsco.jpgeBook Academic Collection - Над 132 000 заглавия на водещи университетски издателства, обхващащи широк спектър от академични дисциплини – езикознание, литературознание, изкуства, икономика, бизнес, инженерни науки, технологии, медицина, образование, обществени науки, политически науки, религия, сценични изкуства, философия и др.
Представяне на поетичната книга „Педя душа”

niki_snimka_2.jpgНа 17 октомври 2014 г. (петък) в Университетската библиотека „Св. Климент Охридски” се състоя премиерата на поетичната книга на Ники Комедвенска „Педя душа”.

Отиди на страница  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" 2014