Месец април е посветен на електронния каталог на Университетската библиотека

e-catalog_site.jpg
30 март - Ден на отворените врати във филиална библиотека "Педагогика"

pedagogic_poster.jpg
Общо събрание на Фондация НАБИС

logo.pngНа 26 март 2015 г. в Софийския университет  „Св. Климент Охридски” – Ректорат, Зала № 1, се проведе годишната среща на асоциираните членове на Фондация НАБИС (Национална академична библиотечно-информационна система).
Изложба за проф. Исак Паси в Университетската библиотека

pasi_thumb.jpgНа 13 март 2014 г. в централното фоайе на Университетската библиотека „Св. Климент Охридски” се състоя официалното откриване на изложбата AISTHETIKOS. Научни трудове на проф. дфн Исак Паси от фонда на Университетската библиотека”. Събитието е по повод Конференцията по естетика в памет на проф. Исак Паси, организираната същия ден от Философския факултет на Софийския университет.
Пробен достъп до базите на ProQuest

pqlogo_thumb.pngУниверситетската библиотека предоставя свободен достъп до базите на ProQuest – „SciTech Collection” и „Ebrary – Естествени науки и Технологии” в периода 09.03 -09.05.2015 г.

mzs_multimedia_-_copy.jpg
Представяне на поетичната книга „Думи насъщни” на Мария Бегова

begova_text_1.jpgСред пъстра и многобройна публика в зала „Акад. Стоян Аргиров” на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” на 4 февруари 2015 г. бе представена първата самостоятелна поетична книга на Мария Бегова - „Думи насъщни”. „Гледайки ви, сякаш виждам живота си – толкова сте различни и от различни периоди”, обърна се тя към гостите си – много от които близки и по-далечни приятели, колеги от библиотеката на Алма Матер и Центъра за източни езици и култури, в които тя работи дълги години.
Изложба: "110 години международен книгообмен в Университетската библиотека"

knigoobmen_thumb.jpgНа 4 февруари 2015 г. в централното фоайе на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” бе открита юбилейната изложба “110 години международен книгообмен в Университетската библиотека”.
Изложба: „Киното е двуостро оръжие"

pavel-vejinov_1.jpgВ периода 27.01 – 27.02.2015 г. в библиотека “Филологии” на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” може да разгледате изложбата „Киното е двуостро оръжие“, посветена на романа „Нощем с белите коне“ и повестта „Бариерата“ от Павел Вежинов и техните визуални адаптации.

Заповядайте!
Премиера на четири нови заглавия на Университетското издателство "Св. Климент Охридски"

new_book.pngНа 15 януари в Университетската библиотека „Св. Климент Охридски” се състоя премиерата на четири нови издания на Университетското издателство от поредиците „Нова проза”, „Нова поезия” и „Съвременна българска поезия”.

Отиди на страница  [1] 2 3 ... 9 10 11

Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" 2014