Представяне на поетичната книга „Педя душа”

niki_snimka_2.jpgНа 17 октомври 2014 г. (петък) в Университетската библиотека „Св. Климент Охридски” се състоя премиерата на поетичната книга на Ники Комедвенска „Педя душа”.

Изложба: „Проф. д-р Георги Бижков – ученият, изследователят, преподавателят”

bijkov2.jpgВ рамките на честването на 30-годишниния юбилей на Факултета по начална и предучилищна педагогика на 14 октомври 2014 г. в Университетската библиотека „Св. Климент Охридски” бе открита изложбата „Проф. д-р Георги Бижков – ученият, изследователят, преподавателят”.
Ново библиофилско дарение в Университетската библиотека

kobzar4c.jpgНа 10 октомври 2014 г. Н.Пр. г-н Микола Балтажи - посланик на Република Украйна в България, чрез Ректора на Софийския университет „Св. Климент Охридски” проф. дин Иван Илчев, дари на Университетската библиотека библиофилското издание на стихосбирката „Кобзар” на Тарас Шевченко, посветена на 200-годишнината от рождението на големия украински поет и художник.
Октомври 2014 - месец на платформата за електронни книги EBRARY в Университетската библиотека "Св. Климент Охридски"

ebrary_site.jpg
Достъп до дигиталния архив на Зографската Света обител

zograph_monastery_1.jpgУважаеми потребители, от 01 октомври 2014 г. на ваше разположение е Зографската електронна научно-изследователска библиотека, състояща се от 286 цифровизирани славянски ръкописа. Архивът можете да ползвате във филиална библиотека "Филологии" - Ректорат, 6 етаж.
Втора книга в Университетската библиотека, подписана от Нобелов лауреат

mo_yen_thumb.jpgНа тържествена церемония в Аулата на Алма матер на 27 септември 2014 г. Мо Йен – една от най-знаковите фигури на съвременната китайска литература, бе удостоен с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Софийския университет „Св. Климент Охридски”.
Посещение на Н.В.Пр. Монсеньор Жан-Луи Брюге в Университетската библиотека

msgr_brugues_1.jpgВ периода 20-25 септември 2014 г. гост на Софийския университет “Св. Климент Охридски” бе Н.В.Пр.   Жан-Луи Брюге – архивист и библиотекар на Светата Римска църква.
„Зографска електронна научно-изследователска библиотека” в Университетската библиотека

zograph_monastery_1.jpg
На 30 юни 2014 г.  между Зографската света обител „Св. вмчк Георги” и Софийския университет „Св. Климент Охридски” бе сключен договор за сътрудничество, според който в Университетската библиотека се открива филиал на дигиталния манастирски архив – „Зографска електронна научно-изследователска библиотека”.  Така Алма матер става единствената институция в България, на която Зографският манастир предоставя достъп до цифровизираното си книжовно богатство.
Университетската библиотека получи дарение от посолството на Грузия

georgia_1.jpgНа 27 юни 2014 г. директорът на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” д-р Анна Ангелова се срещна с Н. Пр. г-н Зураб Беридзе - посланик на Република Грузия в София и г-жа Ирина Яшагашвили - съветник в посолството.
Университетската библиотека гостува на Националния музей „Земята и хората"

zih_1.jpgВ рамките на честването на Деня на дарителя, на 19 юни 2014 г. в музея „Земята и хората” бе открита гостуващата изложба „Първият геолог на България”, посветена на проф. Георги Н. Златарски - основоположник на геоложката наука, един от първите преподаватели по естествени науки в Софийския университет, несменяем титуляр на Катедрата по геология, декан на Физико-математическия факултет, два пъти ректор на Алма матер, действителен член на Българското книжовно дружество, основател и първи председател на Българското природоизпитателно дружество.
Отиди на страница  [1] 2 3 4 5 6 7 8

Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" 2014