Лятно работно време на Университетската библиотека

working_time.jpgУважаеми читатели,

От 1 до 29 август 2014 г. Централната университетска библиотека ще работи с лятно работно време от 8.00 ч. до 17.00 ч. от понеделник до петък.

Съгласно Заповед № РД 19-420 / 14.07.2014 г. на Ректора на СУ “Св. Климент Охридски” проф. дин Иван Илчев „през посочения период няма да се обслужват външни читатели. На преподавателите и студентите от “СУ “Св. Климент Охридски” ще бъде осигурен достъп до библиотеката”.

Прочетете повече за лятното работно време на филиалните библиотеки:
„Зографска електронна научно-изследователска библиотека” в Университетската библиотека

zograph_monastery_1.jpg
На 30 юни 2014 г.  между Зографската света обител „Св. вмчк Георги” и Софийския университет „Св. Климент Охридски” бе сключен договор за сътрудничество, според който в Университетската библиотека се открива филиал на дигиталния манастирски архив – „Зографска електронна научно-изследователска библиотека”.  Така Алма матер става единствената институция в България, на която Зографският манастир предоставя достъп до цифровизираното си книжовно богатство.
Университетската библиотека получи дарение от посолството на Грузия

georgia_1.jpgНа 27 юни 2014 г. директорът на Университетската библиотека “Св. Климент Охридски” д-р Анна Ангелова се срещна с Н. Пр. г-н Зураб Беридзе - посланик на Република Грузия в София и г-жа Ирина Яшагашвили - съветник в посолството.
Университетската библиотека гостува на Националния музей „Земята и хората

zih_1.jpgВ рамките на честването на Деня на дарителя, на 19 юни 2014 г. в музея „Земята и хората” бе открита гостуващата изложба „Първият геолог на България”, посветена на проф. Георги Н. Златарски - основоположник на геоложката наука, един от първите преподаватели по естествени науки в Софийския университет, несменяем титуляр на Катедрата по геология, декан на Физико-математическия факултет, два пъти ректор на Алма матер, действителен член на Българското книжовно дружество, основател и първи председател на Българското природоизпитателно дружество.
Университетската библиотека гостува на Народната библиотека „Иван Вазов” - Пловдив

lib_plovdiv_1.jpgНа 17 юни 2014 г. в централното фоайе на Народната библиотека „Иван Вазов” в Пловдив бе представена гостуващата изложба „Руският екслибрис в библиотеките по света”, посветена на творчеството един от световните майстори на книжния знак – Герман Ратнер.
Ново библиофилско издание във фонда на Университетската библиотека

a_donchev_1.jpgПо повод 50-годишния юбилей на прочутия роман на акад. Антон Дончев „Време разделно”, на 11 юни 2014 г. в Софийския университет бе представено негово ново подобрено издание, излязло с подкрепата на фондация „Братя Василеви”.
Пробен достъп до базите данни CABI

cabi.jpgОт 1.06. до 31.07.2014 г. стартира пробният достъп до базите данни CABI.
Благодарствено писмо от семейството на Яна Колчагова

debra_1.jpgВ знак на нашата признателност и благодарност за моралната и материална помощ, както и за подкрепата, която сте ни оказвали в трудните дни.
Изложба: "Веднаш да буде начало!"

budilnik_1.jpgВ рамките на Майските дни на културата в Софийския университет Университетската библиотека „Св. Климент Охридски” откри на 21 май изложбата  „Веднаш да буде начало! Възрожденски издания от фонда на Университетската библиотека”. Събитието е посветено на най-светлия български празник - 24 май, деня на българската писменост, просвета и култура.
Пробен достъп до платформата на Taylor & Francis Group от 4 април до 2 юни 2014 г.

taylor_francis.jpgНад 2500 научни списания от всички области на знанието, издавани от Taylor & Francis, Routledge, Psychology Press, CRC Press, Garland Science.
Отиди на страница  [1] 2 3 4 5 6 7 8

Университетска библиотека "Св. Климент Охридски" 2014